ایرانی سالم

یک سایت سیستم وبلاگدهی تاپس بلاگ – ساخت وبلاگ رایگان دیگر

گت بلاگز دسته‌بندی نشده خواص هویج برای سلامتی

هویج بخورید تا سکته نکنید
تحقیقات نشان داده است که رژیم‌های غذایی که در آن مقدار زیادی کاروتنوئید وجود داشته باشد، خطر بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد. هویج نه تنها حاوی بتاکاروتن است، بلکه آلفاکاروتن و لوتئین نیز در خود دارد و به همین دلیل مصرف منظم آن باعث کاهش 60 درصدی حملات قلبی عروقی می‌شود. این آنتی‌اکسیدان‌های با کاهش اثرات مخرب رادیکال‌های آزاد، از جداره‌ عروق خونی محافظت کرده و آن‌ها را از صدمات احتمالی حفظ می کنند.

از دیگر سو بالا رفتن چربی خون باعث مسدود شدن عروق و بروز سکته می‌شود. محققان معتقدند که خوردن هویج و نوشیدن آب هویج سبب کاهش کلسترول خون شده و اثرات منفی کلسترول بد خون در انسداد شریان‌ها را کاهش می دهد.

هویج برای آرام سازی عضلات
هویج یکی از سبزیجات حاوی پروتئین است که به تقویت عضلات کمک زیادی می کند. اگر شما هم در پایان روز کاری از کرامپ ها و گرفتگی های عضلانی به خصوص در ناحیه ی گردن و شانه ها رنج می برید به هویج اعتماد کنید.

هر 100 گرم هویج به میزان 1.25 گرم پروتئین به بدن می رساند. پروتئین های موجود در هویج به ساخت پروتئین های جدی در بدن کمک می کند که وظیفه ی تولید دوباره ی بافت های توده ی عضلانی را برعهده دارند. پروتئین های موجود در هویج سرشار از اسید آمینه های مختلف مانند اسید آسپارتیک، اسید گلوتامیک، آرژینین و تریپتوفان هستند. این عناصر مغذی برای تسکین عضلات و همچنین تغذیه آن ها مؤثر هستند.

متن کامل مقاله «خواص هویج برای سلامتی»

منابع: تبیان نمناک ایسنا خبرگزاری مهر

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده :